Informacja na temat terminów wykonywania czynności wyborczych w związku z II turą Wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 12 lipca 2020 roku

12 lipca 2020 roku odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Terminy wykonywania czynności wyborczych (II tura):

– do dnia 30 czerwca 2020 r. – zgłaszanie właściwemu komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy zamiaru głosowania korespondencyjnego.

– do dnia 3 lipca 2020 r. – składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.

– do dnia 7 lipca 2020 r. – składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

– do dnia 10 lipca 2020 r. – składanie wniosków o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania.

UWAGA!

Wszystkie wnioski, które zostały złożone przed pierwszą turą wyborów automatycznie przechodzą także na drugą turę (w tym deklaracja głosowania korespondencyjnego oraz dopisanie do spisu wyborców).

Osoby wpisane na swój wniosek do spisu wyborców w miejscu pobytu czasowego będą ujęte w tym spisie wyborców również w przypadku przeprowadzania ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów). Wzięcie udziału w głosowaniu w innym obwodzie, w tym również w miejscu stałego zamieszkania, będzie możliwe wyłącznie po otrzymaniu z urzędu gminy, który sporządził spis wyborców w miejscu pobytu czasowego, zaświadczenia o prawie do głosowania.

Informacje

Rejestr zmian